Druz İş Sağlığı Uzmanı | Petlas'ta İş Kazasında Öldü
Eğitim
Petlas'ta İş Kazasında Öldü

Kırşehir'in Gölhisar Mahallesi'nde kurulu bulunan Petlas Lastik Fabrikası'nda makine operatörü Adem Karahan, geçirdiği iş kazası sonucu öldü.


Petlas'ta çalıştığı bölümde önceki gün saat 20.30 sıralarında başını mikser makinesine kaptıran Adem Karahan ağır yaralandı. 112 Acil Sağlık ambulansı ile Ahi Evran Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan talihsiz işçi, yolda öldü. Olayla ilgili soruşturma devam ederken, 28 yaşında ve bekar olan Adem Karahan'ın cenazesi dün Özbağ Beldesi'nde ikindide kılınan namazın ardından Helvacılar Mezarlığı'nda toprağa verildi. Karahan'ın cenazesine, Petlas yöneticileri, Petrol-İş Kırıkkale Şubesi Başkanı Recep Sefer, Petlas İşleri temsilcileri ile mesai arkadaşları, yakınları ve çok sayıda kişi katıldı.
 
PETLAS'TAN 'İŞ KAZASI' İLE İLGİLİ AÇIKLAMA
 
Petlas, Kırşehir lastik fabrikasında meydana gelen iş kazasında hayatını kaybeden Adem Karahan ile ilgili açıklama yaptı. Açıklamada, "Yapılan ilk incelemede üzücü kazanın; 12'nci Mixer Batchoff makinesinde çalışan Karahan'ın makine sensörüne mıknatıs koyarak, iş güvenliği önlemlerini devre dışı bırakarak çalışmasından kaynaklandığı tespit edilmiştir. Kazanın meydana geldiği makine 2016 yılında devreye alınan yeni jenerasyon bir makinedir ve güvenlik önlemleri yüksektir" denildi.

KAYNAK: http://www.haberler.com/petlas-ta-is-kazasinda-oldu-8467604-haberi/