Druz İş Sağlığı Uzmanı | Önemli! 18 Mayıs Sınavı Sertifika Süreci Hakkında Bilgilendirme
Eğitim
Önemli! 18 Mayıs Sınavı Sertifika Süreci Hakkında Bilgilendirme
18 MAYIS 2013 İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLIĞI ve İŞYERİ HEKİMLİĞİ SINAVINDA
BAŞARILI OLAN KURSİYERLERİMİZ;
 
Öncelikle tebrik ederiz. Emeklerinizin başarılı bir sınav süreci sonrası sertifika ile taçlanması, en az sizler kadar bizleri de sevindirmiştir. (Kurum olarak da % 80’lik bir başarı oranı yakaladık.)
Bakanlıkça, her sınav sonrası sertifika süreci ile ilgili işlemler değiştirildiği için, Bakanlık’tan kesin yanıt alınması beklenmiştir.
 
Sonuç olarak;
C Sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı ve İşyeri Hekimliği Sertifika talebi başvuruları, Bakanlık kararı gereğince; Eğitim Kurumları vasıtasıyla gerçekleştireceklerdir.
 
Dolayısıyla, sizden daha önce aldığımız belgeler ile Bakanlığa başvuracağız. Ancak;
-  İstanbuluzman Eğitim Kurumumuza aşağıda yazılı belgelerden daha önce teslim etmemiş olanların, eksik olan belgelerini; ve
-  Bakanlığın Sertifika düzenleme ile ilgili olarak kendi hesabına yatırılacak Sertifika ücretine dair Dekont’u bir an önce Kurumumuza ulaştırmaları halinde, diğer prosedür işlemlerini tamamlayacağız.
Bakanlıktan sertifikalarınız İstanbuluzman’a hazırlanıp, gönderilecek ve ulaştığı anda  Kurumumuzdan size SMS ve mail ile bilgi verilecektir. SMS ulaşmayanlara ise telefon açılacaktır. (Sertifikanız, Kurumumuza gelmiştir. Dilerseniz kendiniz alın, dilerseniz aldırın veya adresinize kargolayalım şeklinde.)
 
İstenen Belgeler: (Daha önce Kurumumuza teslim etmeyenlerin getireceği)
Dilekçe (Mail ekindeki dosyada örneği yer almaktadır.)
 
-Nüfus cüzdanı fotokopisi (Lisans Diplomasındaki Soyadı bilgisi Nüfus Cüzdanı suretindekinden farklı olan ve bu husus Kızlık Soyadı/Önceki Soyadı bölümünde belirtilmeyenler önceki ve şimdiki soyadlarını belirtilen ResmiBir Belge ibraz etmeleri gerekmektedir.)
 
Lisan Diploması veya mezuniyet belgesinin fotokopisi (Tek başına eklenen yüksek lisans belgesi mevzuat gereğince yeterli değildir; mutlaka İSG ön lisans, mühendis mimar, kimyager, fizikçi veya teknik öğretmen lisans programını tamamlandığına dair diploma/mezuniyet belgesi olması gerekmektedir.)
 
Belge ücretine ilişkin Dekont
* BELGE ÜCRETİ= 300 TL + % 18 KDV = 354,00 TL

T.C. Ziraat Bankası Şubesi Kurumsal Tahsilat Programı aracılığıyla Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü Sertifika Tahsilatlar hesabına (offline) belge ücreti olarak KDV dahil 354,00-TL yatırmaları gerekmektedir.
            Kurumsal tahsilat hesabına belge ücreti; Ziraat bankası şubelerinden yatırılabileceği gibi, Ziraat bankası internet bankacılığı kanalıyla da yatırılabilir. Fakat EFT yoluyla bu hesaba para yatırılamamaktadır. Daha önce Bakanlık’a ücret yatırılan eski hesap numaraları, bu işlem için geçerli değildir.
 
 
Gerekli belgeleri bir an önce tamamlayıp, bize ulaştırmanız halinde sertifikanız da olabilecek en kısa sürede Bakanlıkça hazırlanıp Kurumumuza ulaştırılabilecektir. (Not: Bakanlığa ilk toplu gönderim, 21.06.2013 Cuma günü yapılacaktır.)C Sınıfı İş Güvenliği Dilekçesi (28 KB) İşyeri Hekimliği Dilekçesi (28 KB)