Druz İş Sağlığı Uzmanı | 27 Aralık 2014 Tarihinde Yapılacak İşyeri Hekimliği Sınavı ve İş Güvenliği Uzmanlığı Sınavına Girecek Adaylar Hakkında Duyuru!
Eğitim
27 Aralık 2014 Tarihinde Yapılacak İşyeri Hekimliği Sınavı ve İş Güvenliği Uzmanlığı Sınavına Girecek Adaylar Hakkında Duyuru!
27 Aralık 2014 Cumartesi günü yapılacak olan İşyeri Hekimliği Sınavı ve İş Güvenliği Uzmanlığı Sınavları, ÖSYM tarafından merkezi sınav olarak uygulanmaktadır. (Mayıs 2014 öncesindeki tarihlerde sınavlar, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılmakta idi.) Duyurulan Sınav Uygulama Duyurusu metni, ayrı bir dosya halinde ilişikte yer almaktadır ve incelenmesinde fayda görülmektedir. 27 Aralık’taki sınavla ilgili; önceki MEB sınavlarından ilk bakışta farklılık arzeden birkaçı şöyle özetlenebilir:
  •   Sınav ücreti 120 TL’dir.
  •   Sınav ücretinin yatırılabileceği banka sayısı artmıştır ve İnternet’ten ödeme imkanı açılmıştır.
  •   Sınavın yapılacağı il sayısı 17’dir. (İstanbul, Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, İzmir, Kayseri, Konya, Malatya, Samsun, Sivas, Trabzon, Van)
  •   Sınavda toplam 60 test sorusu sorulacaktır. (Başarılı olmak için 100 üzerinden en az 70 puan almak gerekmektedir, dolayısıyla en az 42 doğru cevap işaretlenmelidir.)
  •   Sınav başlangıç saati 09:30’da olup, sınav süresi 90 dakikaolacaktır.
 
Sınava başvuru hakkı bulunanları İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü belirlemekte ve ÖSYM’ye bildirmektedir. (E-Devlet şifresi bulunanlar, bu yazının son kısmında bulunan “Sınav Durumu Sorgulaması” başlığındaki adımları takip ederek, kendi durumlarını kontrol edebilirler.)
 
ÖNEMLİ!:Sınav başvurusu için; 3 Kasım - 12 Kasım 2014 tarihleri arasında hem 120 TL’lik sınav ücretini yatırmak, hem de “Aday Başvuru Kaydı” işlemlerini gerçekleştirmek gerekmektedir. (yine aynı tarih aralığında!)
 
Sınav ücreti;
ü  Akbank, Denizbank, Kuveyt Türk Katılım Bankası, Türk Ekonomi Bankasının tüm şubeleri ve İnternet bankacılığıyla,
ü  T. Halk Bankası ve T.C. Ziraat Bankasının ATM ve İnternet bankacılığı aracılığıyla,
ü  PTT İşyerlerinden veya
ü  ÖSYM’nin internet sayfasında yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı/banka kartı ile de yatırılabilecektir.
 
ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sisteminde hiç kaydı bulunmayan veya geçerli bir fotoğrafı bulunmayan adaylar; sınav ücretini yatırdıktan sonra başvurularını ÖSYM’nin ilgili başvuru merkezlerinden tamamlamalıdır.
 
ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sisteminde geçerli bir fotoğrafı bulunan adaylar ise, başvurularını bireysel olarak İnternet aracılığıyla (ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr İnternet adresinden T.C. Kimlik
 
Numaraları ve aday şifreleri ile) de gerçekleştirebileceklerdir.
 
Ödeme usulleri, Sınav Başvuru aşamaları ile Sınavda çıkacak olan soruların konu dağılımı vb. hususları, detaylı bir şekilde açıklayan ÖSYM duyurusunu, ayrı bir dosya olarak bu dosya ile birlikte inceleyebilirsiniz.
 
Daha sonrasında –Sınavın yapıldığı hafta içerisinde- ise; ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinde; Sınav ücretini yatıran ve başvurusunu yapan her aday için ÖSYM tarafından, adayların hangi bina ve salonda sınava gireceklerini, sınav tarihini ve saatini gösteren “Sınava Giriş Belgesi” yayınlanacaktır.
 
 
HATIRLATMALAR:
1)      Sınava hazırlanmak konusunda, sınav öncesinde düzenleyeceğimiz “Geleneksel DRUZ Eğitim Tekrar ve Soru Kampları”;
 
C Sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı ve İşyeri Hekimliği Sınav Kampımız; 13-14 ARALIK tarihlerinde bir haftasonu şeklinde toplam 2 günlük bir kamp olarak, Kurumumuza yakın bir Konferans Salonu’nda planlanmıştır. (Kamp yerinin çok kısa bir zaman içinde kesinleşeceği öngörülmektedir)
Kamplara katılmak isteyenlerin, Eğitim Birimimizle temasa geçip kayıt bırakmaları önem arzetmektedir; zira kontenjanlarımız dolduğu anda ilave kayıt alamayacağımızı hatırlatmak isteriz.
 
 
2)      Sınav Prosedürü, 3-12 Kasım tarihleri arasında yerine getirilmiş olması gerektiği için; Sınav ücreti yatırma işlemi vb. konularda, son günlerde ciddi yoğunlaşma beklendiği ve hatta sistem kilitlenmeleri yaşanabileceği için, 3 Kasım’dan itibaren en kısa zamanda bu işlemi yapmanızı önemle tavsiye ediyoruz. Sonraya erteleyerek, lütfen bu konuda sıkıntı yaşamayınız.
 
Daha önceki sınavlara girip, o sınavlar için sınav ücreti yatıranlar; her sınavın ücreti sadece o sınava dair olduğu için, bu sınav için yine ücret yatırmalıdırlar!
 
3)      Sınavda; Yanlış işaretlenen şık, Doğruyu götürmemektedir. Değerlendirme sırasında hatalı soru/sorular çıkması durumunda, hatalı bulunan soru/soruların şıkları doğru kabul edilerek 100 puan üzerinden değerlendirilecektir.
 
4)      Herhangi bir sebeple sınava kesin olarak girmeyecek olan kursiyerlerimiz, bu maile cevaben e-maille bilgi vermeleri halinde, sınav prosedürleri sürecinde kendileri için mail vb. gereksiz bilgilendirmelere muhatap olmayacaklardır.
Sınav süreci, soru ve cevap anahtarları vb. her türlü bilgilendirmeleri http://osym.gov.tr adresinden takip etmenizde fayda görülmektedir.
 
Kampımıza katılım düşünenler için kayıt konusunu tekraren hatırlatır, iyi çalışmalar dileriz..
 
İLETİŞİM BİLGİLERİ:
ZİNDE EĞİTİM KURUMLARI
İkitelli Org. San. Böl. Bağcılar Güngören San. Sit.  Metro AVM  B Blok Kat: 1 No:27 BAŞAKŞEHİR/İST.
Tel: 444 18 17 – 0212.549 08 07
egitim@druz.com.tr
 
 
 
SINAV DURUMU SORGULAMASI
1-      http://isgkatip.csgb.gov.tr/Logout.aspx web adresine erişin.
2-      Karşınıza gelen sayfanın üst kısmındaki “Sınav Durumu Sorgula” butonunu tıklayın.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
3-      Karşınıza gelen form ekranın ilgili kutularından TC Kimlik No, Baba Adı ve Doğum Tarihinizi girin ve “Sorgula” butonunu tıklayın.

 
 
 
 
 
 
 
 
4-      Sorgulama sonucu yine aynı form üzerinde tarafınıza yansıtılacaktır. Lütfen ilgili başlıkları dikkatlice kontrol ediniz.