Druz İş Sağlığı Uzmanı | 24 MAYIS 2014 Tarihinde Yapılacak İşyeri Hekimliği Sınavı ve İş Güvenliği Uzmanlığı Sınavına Girecek Adaylar Hakkında Duyuru
Eğitim
24 MAYIS 2014 Tarihinde Yapılacak İşyeri Hekimliği Sınavı ve İş Güvenliği Uzmanlığı Sınavına Girecek Adaylar Hakkında Duyuru

24 MAYIS 2014 Tarihinde Yapılacak
İşyeri Hekimliği Sınavı ve İş Güvenliği Uzmanlığı Sınavına Girecek Adaylar Hakkında Duyuru!


Sınav başvuru süreci ile ilgili size gerekli olabilecek tüm bilgileri aşağıda aktarıyoruz:
 
24 Mayıs 2014 Cumartesi günü yapılacak olan İşyeri Hekimliği Sınavı ve İş Güvenliği Uzmanlığı Sınavları, ÖSYM tarafından merkezi sınav olarak uygulanmaktadır. Daha önceki sınavlar, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılmakta idi. Duyurulan Sınav Uygulama Duyurusu metni, ayrı bir dosya halinde ilişikte yer almaktadır ve incelenmesinde fayda görülmektedir. 24 Mayıs’taki sınavla ilgili, önceki sınavlardan ilk bakışta farklılık arzeden birkaçı şöyle özetlenebilir:
*  Sınav ücreti 120 TL’ye çıkarılmıştır.
*  Sınav ücretinin yatırılabileceği banka sayısı artmıştır ve İnternet’ten ödeme imkanı açılmıştır.
*  Sınavın yapılacağı il sayısı 17’ye çıkarılmıştır.
*  Sınavda sorulacak toplam soru sayısı 60’a indirilmiştir.
Sınav başlangıç saati 09:30’da olup, sınav süresi 90 dakikaya indirilmiştir.
 
HATIRLATMALAR:
Sınava hazırlanmak konusunda, sınav öncesinde düzenleyeceğimiz “Geleneksel DRUZ Eğitim Tekrar ve Soru Kampları”;
A ve B Sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı (Terfi) Sınav Kampı 19-20-26-27 NİSAN tarihlerinde iki haftasonu şeklinde toplam 4 günlük bir kamp olarak Eğitim Kurumumuzda planlanmıştır.
 
C Sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı ve İşyeri Hekimliği Sınav Kampımız ise; 10-11 MAYIS tarihlerinde bir haftasonu şeklinde toplam 2 günlük bir kamp olarak Kurumumuza yakın bir Konferans Salonu’nda planlanmıştır.
Kamplara katılmak isteyenlerin, Eğitim Birimimizle temasa geçip kayıt bırakmaları önem arzetmektedir; zira kontenjanlarımız dolduğu anda ilave kayıt alamayacağımızı hatırlatmak isteriz.
 
Sınav Prosedürü, 3-11 Nisan tarihleri arasında yerine getirilmiş olması gerektiği için; Sınav ücreti yatırma işlemi vb. konularda, son günlerde ciddi yoğunlaşma beklendiği ve hatta sistem kilitlenmeleri yaşanabileceği için, 3 Nisan’dan itibaren en kısa zamanda bu işlemi yapmanızı önemle tavsiye ediyoruz. Sonraya erteleyerek, lütfen bu konuda sıkıntı yaşamayınız.
 
Daha önceki sınavlara girip, o sınavlar için sınav ücreti yatıranlar; her sınavın ücreti sadece o sınava dair olduğu için, bu sınav için yine ücret yatırmalıdırlar!
 
Sınava girmesi gerekmeyen, girmek istemeyen/giremeyenler için; sınavla ilgili ücret yatırmış, fotoğraf yüklemiş, sınav giriş belgenizi almış olsanız dahi- Sınav günü sınav salonundan içeri girmediğiniz sürece, sınava girmiş sayılmazsınız ve sınav haklarınız yanmaz. Yine de, herhangi bir sebeple sınava kesin olarak girmeyecek olan kursiyerlerimiz, bu maile cevaben e-maille bilgi vermeleri halinde, sınav prosedürleri sürecinde kendileri için mail vb. gereksiz bilgilendirmelere muhatap olmayacaklardır.

Sınava giren tüm adaylar için [Puan=  (DoğruSayısı/SoruSayısı)x 100] formülü kullanılarak başarı puanı hesaplanacaktır. (Yanlış işaretlenen şık, Doğruyu götürmüyor)
 
Değerlendirme 100 puan üzerinden yapılacak, doğru cevaplar dikkate alınarak 70 ve üzeri puan alan aday başarılı sayılacaktır.
 
Değerlendirme sırasında hatalı soru/sorular çıkması durumunda, hatalı bulunan soru/soruların şıkları doğru kabul edilerek 100 puan üzerinden değerlendirilecektir.
 
2015 yılındaki İşyeri Hekimliği ve İş Güvenliği Uzmanlığı sınavlarının ise -büyük olasılıkla- 3 sınav şeklinde planlandığı öğrenilmiştir.
 
Sınav süreci, soru ve cevap anahtarları vb. her türlü bilgilendirmeleri http://osym.gov.tr adresinden takip etmenizde fayda görülmektedir.
 
Kamplarımıza katılım düşünenler için kayıt konusunu tekraren hatırlatır, iyi çalışmalar dileriz..


İSG SINAVINA İLİŞKİN GENEL BİLGİLENDİRME - ÖSYM BAŞVURU MERKEZLERİ